کانال ساز کولر سیار ❄ کانال سازی و نصب کانال در تمام تهران

در ساختمان هایی که فاقد کولر بوده و یا کانال کشی کولر مناسبی ندارد، به سختی می توان تابستان های گرم و خشک را تحمل کرد. یکی از بهترین و پرفروش ترین انواع کانال های مورد استفاده در سیستم اجرایی کانالسازی می توان به کانال های چهارگوش اشاره کرد که شکل آنها چهارگوش بوده و از جنس بسیار متفاوتی نیز برخوردار می باشد که خریداران می توانند با توجه به نیاز خود، مناسب ترین این تجهیزات را تهیه و خریداری کنید. روش نصب کانال کولر روی دکوراسیون داخلی ساختمان و کیفیت هوای ورودی به اتاق ها و خنکی هوا هم تاثیرگذار است . بعد از اینکه با انواع کولر ها آشنا شدیم ، نوبت آن رسیده است که به مراحل مختلف نصب و راه اندازی کانال کولر که اصطلاحاٌ به آن کانال سازی گفته می شود بپردازیم . نحوه طراحی در این سبک به این شکل است که بعد از هر دریچه کولر ، فشار سرعتی بایستی به فشار استاتیک تبدیل شود تا در طول کانال ،میزان افت فشار استاتیک در همه ی دریچه ها یکسان گردد .

امروزه با توسعه علم و فناوری دستگاههای ساخت کانال کولر مجهزی، جهت تولید کانال کولر اسپیرال یا گرد، فلکسیبل و دیگر کانالهای مورد استفاده به همراه سیستم خنک کننده به بازار راه یافتند تا شما همشهریان عزیز تهرانی بتوانید با خیالی راحت از انواع اجناس و اشکال مختلف برای کانال سازی کولر غرب تهران یا هر نقطه از تهران که در آن هستید، استفاده نمایید. صنعت کانال سازی کولر تهران از صنایع کاربردی در جهت جلوگیری از اتلاف انرژی است زیرا امکان بهره گیری کامل از دستگاه های خنک کننده را فراهم کرده است. بنابراین در هر جایی که لازم باشد در مسیر کانال از زانویی استفاده می شود. برای تخلیه هوای گرم موتورخانه ها یا در هودهای صنعتی و در کانال سازی دودکش از کانال جوشی استفاده می شود. هزینه نصب کانال کولر جوشی بسیار بالاست و چون وزن بالایی دارند هزینه های جانبی بالایی نیز دارند. هر جایی که لازم است تا دریچه کولر نصب شود می بایست انشعاب کانال کولر هم وجود داشته باشد.

این کانال ها از عایق فوم پلی اورتال به ضخامت یک تا سه سانتی متری و ورقه آلومینیومی تشکیل شده است و به شکل چهارگوش هستند. این نوع از کانال ها از جنس فوم پلی اورتان با ضخامت یک الی سه سانتی متر ساخته شده که با استفاده از ورق آلومینیومی پوشش داده شده است . کانال کولر پارچه ای برزنت یا پارچه ای از انواع جدید کانال ها هستند که با تکنولوژی روز دنیا تولید و عرضه شده اند. کانال کولر پلاستیکی از خیلی جهات با کانال کولر پارچه ای شباهت دارند. قیمت پایین، طراحی آسان و سریع از ویژگی های کانال کولر چهارگوش می باشد، و همین موضوع باعث شده تا بیشتر از این مدل برای کانال کشی استفاده شود تا کانال های گرد. صنعت کانال سازی موجباتی را فراهم می کند که حس رضایتمندی از امکانات ساختمان، بیشتر شود. هر یک از این اشکال برای راه اندازی انواعی از سیستم های انتقال هوا مناسب هستند. اصلی ترین وظیفه این صنعت، انتقال هوا از منبعی به قسمت های مختلف ساختمان می باشد که مشکلات بسیار مختلفی اعم از اختلاف دما یا غیره به حداقل ترین حد خود برسد. به طور کلی قیمت کانال کشی کولر بر اساس متراژ کانال اعلام می شود.

اهمیت نصب اصولی کانال کولر و نصب دریچه هوا بر کسی پوشیده نیست. هنگام نصب کانال کولر، زیبایی ساختمان را در نظر گرفته و بدون جهت با کشیدن کانال، نمای بنایی را از بین نبرید. از قدیمی ترین انواع کانال ها، کانال گالوانیزه هستند. ساخت کانال پلیمری و نصب کانال کولر پیش ساخته یا کانال کولر آماده جایگزین بسیار مناسبی برای کانال های گالوانیزه محسوب می شوند. بهترین گزینه، ورق های گالوانیزه هستند که دوام زیادی دارند. این نوع کانال ها در ردیف کانال های چهارگوش قرار می گیرند و به دلیل جدید بودن اطلاعات زیادی در رابطه با مزایای خاص و یا معایب آن در دست نیست. در کانال سازی محاسبه ابعاد کانال اهمیت زیادی دارد چون سرعت هوای انتقالی و نیز مقدار آن به ابعاد کانال بستگی دارد. ابعاد و وزن مربوط به این کانال ها بسیار متفاوت بوده و شما می توانید با توجه به بودجه ی در اختیار خود، اقدامات مربوط به استفاده از این محصولات را انجام دهید. جنس و ابعاد زانویی متناسب با متریال اصلی در نظر گرفته خواهد شد. از سایر مورد ها مصرف شده در ساخت و اجرای کانال کولر می توان دریچه کولر , قاب چوبی , پیچ و مهره , نخ نسوز , فلنچ ( نبشی ) , عایق الاستومری و گونه های نوار درزگیر را نام برد .

دیدگاهتان را بنویسید