کانال سازی – کانالسازی – مراحل کانال سازی – کانالسازی نظری – 09128722799

این کانال از نوار گالوانیزه یا دیگر فلزات با ضخامت چهل دهم الی ۱/۲۵ میلیمتر به صورت مارپیچ در طول و قطرهای مختلف تولید می گردد. نحوه ساخت کانال اسپیرال PSB در کانال سازی به گونه ای می باشد که ورقی که با آن کانال تولید می گردد، به صورت Spiral Seam حول محور کانال گرد می چرخد و از بیرون برجستگی روی کانال به وجود می آورد که خود باعث استحکام بیشتر نسبت به کانال های گرد معمولی با درز طولی و ضخامت مشابه می باشد. سطح کانال اسپیرال در کانال سازی با اینکه از بیرون دارای برجستگی می باشد، از داخل کاملا صاف بوده و هیچ گونه افت فشاری در طول مسیر حرکت هوا و یا سیال دیگر به وجود نمی آورد. اتصالات سیستم کانال کشی اسپیرال در سه نوع فلنجی ، گسکت دار و داخل کانالی و بر اساس سفارش مشتری از ورق استیل ، آلومینیوم و یا گالوانیزه تولید می گردند. ساخت و نصب کانال داکت اسپلیت، انواع تجهیزات هواسازی اعم از کانال کولر و انواع کانال هدایت هوای صنعتی(گرد و چهارگوش)، تولید کننده انواع دریچه تنظیم هوا با رنگ کوره ای (آلومینیومی و آهنی)، دمپر ضدحریق، انواع هواکش های صنعتی (سانتریفیوژ و اکسیل) انواع هود آشپزخانه صنعتی (استیل و گالوانیزه)، اجرای سقف شیروانی( آبرو نما دامپا) ، شوتینگ زباله، خم کاری، برشکاری و نورد کاری با دستگاه های بسیار مدرن با تکنولوژی به روز برای تامین نیازهای سرمایش و گرمایش، تهویه مطبوع و انتقال هوا می باشد.

بی شک یکی از مهمترین و اصلی ترین آیتم هایی که سبب شده است تا امروزه بسیاری از مردم به فکر راه اندازی و استفاده از کانال سازی باشند، مزیت ها و فواید این صنعت می باشد. مزایای کانال های اسپ یرال سبب گسترش روزافزون استفاده ار آن در ساختمان ها، کارخانجات، ورزشگاهها، مراکز عمومی، راه سازی و پل سازی و هم چنین در طراحی دکوراسیون داخلی گردیده است. برای تغییر مسیر در شبکه کانال ، تبدیل مقطع کانال و تقسیم هوا،از اتصالات استفاده می شود. چهار گوش: این نوع کانال ها مناسب برای فضاهای کوچکی هستند که برای عبور کانال ها از یکدیگر دچار کمبود فضا می باشند. همانطور که گفته شد وظیفه یک سیستم کانال عبارت است از انتقال هوای گرم و سرد تولیدی از دستگاه تهویه به فضای مورد نظر که به جهت اجرای هرچه بهتر این مأموریت طراحی سیتم کانال سازی صنعتی می بایست در حیطه امکانات و دستورالعمل های موجود برای افت فشار، سرعت، سطح صدا و دیگر عوامل صورت گیرد. نسبت به کانال چهارگوش صدا و افت فشار کمتری ایجاد می کند. حمل و نقل آسان ، انتقال صحیح هوا ، کاهش افت فشار ، استفاده کمتر از اتصالات و آویزه ها ، زیبایی و استحکام ، عدم نشت آب و هوا به داخل کانال.

کانال های اسپیرال در تاسیسات انبوه سازی ها، کارخانه ها ، مراکز اداری – تجاری، سولهها ، تونلها ، فرودگاه ها، پایانه های مسافربری مورد استفاده قرار می گیرد. کانال های اسپیرال شرکت کانال سازی نیکوکار در طول های 5 تا 6 متر قابل تولید هستند که طول استاندارد شاخه ها 3 متر می باشند،همچنین کانال های اسپیرال PSB از قطر 100 تا 2500 میلیمتر با استفاده از نوار گالوانیزه، آلومینیوم و یا استنلس استیل قابل تولید هستند. از نوارهای گالوانیزه، استیل و یا آلومینیم با ضخامت 0.5 الی 2 میلیمتر به صورت مارپیچ تولید می گردد. وجود Spira Seam در کانال های اسپیرال PSB موجب ایجاد استحکام بسیار بالا در کانال سازی می گردد و با ایجاد هوابندی مناسب میزان نشتی کانال را به حداقل می رساند. لوله های اسپیرال ساده در سیستمهای گرمایشی و سرمایشی( تاسیسات ) جهت انتقال هوا و گرد و غبار همچنین انتقال مواد زائد و شوتینگ زباله مورد استفاده قرار میگیرد. کانالسازی با استفاده از کانال های پارچه ای از دیگر خدماتی می باشد که شما می توانید از همین وب سایت پیش روی خود دریافت کنید.

قطر و ضخامت کانال ها نیز بر اساس سرعت جریان هوا مشخص و تعیین می گردد که شما می توانید اطلاعات مربوط به این موارد را به راحتی از جداول زیر به دست آورید. آیا شما نیز به دنبال اجرای مراحل کانال سازی کانالسازی ساختمانی به بهترین شکل ممکن هستید؟ کانال سازی نیز به فرایندی گفته می شود که در آن یک سری از لوله ها، کانال ها مورد استفاده قرار گرفته و بهترین سیستم تهویه مطبوع را طراحی می کند. البته بیشتر برای منازل مسکونی به علت پایین بودن قیمت از کانال های کولرچهار گوش استفاده می شود که باز هم باید به دست متخصصین کانال ساز و کانال کشی ماهر انجام شود چرا که حتی می تواند کانل کشی و کانال سازی غیر اصولی روی موتور کولر فشار بیاورد و باعث خرابی آن شود و راندمان سرمای کولر را کاهش دهد. کانال سازی نیکوکار در راستای تجربه ی فراوانی که با بهره گیری از فناوری روز ، در زمینه طراحی و ساخت قطعات سیستم های انتقال هوا دارد، سیستم کانال کشی را ارائه می نماید. در قسمت های انتهایی اتصالات شیاری تعبیه شده که گسکت ها در آن قسمت قرار میگیرند و هنگام اتصال به داخل کانال، درز محل اتصال به طور کامل توسط پروفیل لاستیکی پر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید