کانال سازی – کانالسازی – مراحل کانال سازی – کانالسازی نظری – 09128722799

تا زمانی که یک سیستم کارآمد برای انتقال هوا از کولر به داخل ساختمان وجود نداشته باشد، نمی توانید از کولر استفاده کنید. هر یک از این اشکال برای راه اندازی انواعی از سیستم های انتقال هوا مناسب هستند. اکنون شما نیز می توانید با توجه به مزیت های گفته شده، اقدامات مربوط برای راه اندازی و استفاده از سیستم کانالسازی را انجام دهید. با توجه به شرایط محیط و فضای مورد نظر لازم است تا مدل های کانال کولر با بهترین کارایی نصب و اجرا شود. توجه داشته باشید که در انتخاب بهترین و مناسب ترین کانال برای راه اندازی این سیستم، به معماری و طراحی ساختمان خود نیز توجه لازم را داشته باشید تا مناسب ترین این کانال ها را مورد استفاده قرار دهید. بنابراین کانال ساز کولر ابتدا نقشه معماری را بررسی می کند و سپس بهترین نقاط را برای طراحی کانال هوا و نصب دریچه کولر انتخاب می کند. محل نصب کانال کولر، باید طوری انتخاب شود که سرویس سالانه و بازدید ماهانه آن در فصل گرما میسر باشد.

فقط تنها تفاوت آنها در جنس آنها است. اگر روش اجرای کانال کولر استاندارد نباشد تنها با تخریب بنا یا سقف می توانید مشکل را برطرف کنید. با توجه به هزینه های بالا کانال سازی، این اقدامات باید به دست افراد متخصص و حرفه ای انجام شود تا نیاز به دوباره کاری و پرداخت هزینه های بیشتر نشود. کانال های استفاده شده در مراحل اجرایی کانال سازی، بر اساس جنس نیز بسیار متفاوت هستند و شما می توانید اطلاعات بسیار دقیقی را در خصوص انواع کانال ها به دست آورده و از این طریق بهترین و مناسب ترین آنها را در سیستم اجرایی کانالسازی ساختمان خود استفاده کنید. در سیستم راه اندازی کانال سازی، شاهد استفاده از کانال های بسیار متفاوتی هستیم که شما نیز می توانید با توجه به مزیت ها و معایب هر یک از انواع این کانال ها، بهترین و مناسب ترین مدل کانال را برای راه اندازی سیستم تهویه مطبوع مورد استفاده قرار دهید.

خوشبختانه اطلاعات مربوط به شرکت های خدمات دهنده کانال سازی کولر در تهران بر اساس منطقه دسته بندی شده اند و شما با یک جستوجوی ساده در اینترنت هم می توانید به این اطلاعات تفکیک شده دسترسی داشته باشید و برای سفارش کار خود تصمیم بگیرید. این امکان وجود دارد که در برخی بخش های ساختمان نتوان دریچه نصب کرد، زیرا پس از راه اندازی کولر، باد وارد این بخش ها نمی شود یا به خاطر تنظیم نبودن زاویه، فضا به شدت سرد می شود. هر یک از این مراحل نیازمند دقت و توجه بسیار بالایی می باشد که در صورت عدم توجه به این مراحل، ممکن است اتفاق های ناگواری به وجود آید. البته نوعی از کانال های دیگری وجود دارند که برای موتورخانه ها و مکان هایی که با دمای بالا سر و کار دارند کاربرد دارند، این کانالها که به کانال جوشی معروف هستند، از ورق سیاه ساخته می شوند و وزن زیادی دارند و لذا هزینه نصب بالایی هم دارند. یک فرد با تجربه که قبلا در این زمینه کار کرده باشد، می داند چگونه بهترین کانال و بهترین محل نصب دریچه کولر را طراحی و اجرا کند. از پرکاربردترین و بی نظیرترین کانال های مورد استفاده در سیستم اجرای کانالسازی می توان به کانال های فلزی اشاره کرد که می توان جریان ورود و خروج هوا را به راحتی انجام داده و شما نیز از بهترین سیستم تهویه هوای مطبوع استفاده کنید.

یکی از پرکاربردترین و بهترین انواع این کانال ها را، کانال های جوشی شکل داده است که مناسب برای استفاده در موتورخانه های بسیار گرم می باشد چرا که جنس این کانال ها از ورق های آهنی سیاه رنگ بوده و سختی و مقاومت بسیار بالایی را در سیستم کانالسازی به دنبال دارد. کانال کولر پارچه ای برزنت یا پارچه ای از انواع جدید کانال ها هستند که با تکنولوژی روز دنیا تولید و عرضه شده اند. این نوع لوله ها در انواع عایق حرارتی، عایق پشم شیشه، برزنتی، آلومینیومی تولید و عرضه می شوند. روش نصب و راه اندازی این نوع کانال ها نیاز به تخصص دارد و اگر به صورت سر سری صورت پذیرد عمر کانال را به شدت کاهش می دهد. زیرا عدم عایق کاری صحیح عمر مفید این کانال کشی تهویه هوا را کاهش می دهد. ساخت کانال کولر ساختمان از پر اهمیت ترین قسمت های تاسیساتی یک ساختمان محسوب می شود. برای انجام این کار باید با یک سازنده کانال تهویه هوا با تجربه مشورت کنید تا به درستی کار را شروع کنید. کانال سازی نیز به فرایندی گفته می شود که در آن یک سری از لوله ها، کانال ها مورد استفاده قرار گرفته و بهترین سیستم تهویه مطبوع را طراحی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید