کانال سازی و کانال کشی

هرچند که در صورتی که حداقل فاصله 4 اینچ بین قسمت فوقانی لوله کشی آب و کف وجود داشته باشد استفاده از دو کلاهک به هم چسبیده مستقیم چندان توصیه نمی شود.بلکه در چنین شرایطی بهتر است از یک کانال انعطاف پذیر به طول 6 اینچ استفاده شود. در چنین شرایطی به جز کور کردن دهانه های موجود و ایجاد دهانه های جدید در داخل ساختمان هیچ راه دیگری برای تغییر محل دریچه های هوا وجود نخواهد داشت. به عنوان مثال در مواقعی که فضای محدودی را در اختیار داریم و یا به دلیل تعداد استفاده از اتصالات صلب و خم های موجود در مسیر کانال افت فشار ایجاد شده بسیار بالا ست، استفاده از کانال های انعطاف پذیر انتخاب مناسبی به شمار می رود. به عنوان مثال همان طور که در شکل نشان داده شده است، در صورتی که استفاده از یک انشعاب 6 اینچی در فضای بین تیرچه ها ضروری باشد و مسیر لوله کشی اب نیز از آن عبور کرده باشد، لازم است تا پس از مشورت با ناظر ساختمان از دو کلاهک مستقیم هوا که به یکدیگر متصل شده اند استفاده شود. بدین ترتیب با استفاده از یک مقطع کانال 6 اینچی میتوان این کانال را از مقطع 4 اینچی لوله عبور داده و پس از آن سطح مقطع کانال را به همان مقدار 6 اینچ باز گرداند.

در صورت استفاده از کانال های انعطاف پذیر دفت داشته باشید که حتما کانال را تا مقدار طولی که توسط سازنده تعیین شده است بکشید، زیرا فشرده شدن این کانال ها موجب می شود تا در سطح داخلی آن ها شیارهای بیشتری ایجاد شده و در نتیجه مقاومت بیشتری در مسیر جریان هوا ایجاد گردد. همچنین می توانید در صورت داشتن هرگونه ابهام یا سوالی نیز با همکاران متخصص ما در تماس بوده و راهنمایی های مورد نیاز خود را به دست آورید. الیته در نظر داشته باشید که شما می توانید معقول ترین و کم ترین تعرفه ها و هزینه های مربوط به اجرای این سیستم را از همین وب سایت پیش روی خود دریافت کنید. می گردد اما تا جایی که برای یک کانال ساز کولر مقدرو است باید قبل از اقدام به ساخت کانال کولر حتما از نوع متریال مصرفی و هم چنین شیوه اجرای آن در پروژه مورد نظر مشتری را مطلع سازد تا زمان، هزینه و انرژی که صرف انجام کار می گردد برای صاحبان آن، نتیجه بخش و سودمند باشد. بدین منظور با استفاده از یک آچار پیچ گوشتی یا ابزاری مشابه با آن بخشی از شیار کانال را باز نمایید به طوری که تیغه قیچی گرد بر به آن وارد شود و سپس لبه کانال را به اندازه تقریبی 3/8 اینچ ببرید.

به همین خاطر، کسی که مسئول طراحی کانال کولر است، باید اول نقشه های ساختمان را بررسی کند و با توجه به آن ها وارد عمل شود. اگر کانال سازی اصولی انجام شود هوای ایجاد شده بدون هیچ نشتی وارد ساختمان شده و سیستم تهویه خوبی را ایجاد می کند. برای انجام امر عایق کاری بدون دردسر، می توان از کانال های عایق از پیش ساخته شده استفاده نمود. عایق کاری فرآیندی در اجرای کانال کشی ساختمان است که شامل نصب دریچه ها، اتصال کانال ها به یکدیگر و موارد دیگر می باشد. ساخت و نصب کانال داکت اسپلیت، انواع تجهیزات هواسازی اعم از کانال کولر و انواع کانال هدایت هوای صنعتی(گرد و چهارگوش)، تولید کننده انواع دریچه تنظیم هوا با رنگ کوره ای (آلومینیومی و آهنی)، دمپر ضدحریق، انواع هواکش های صنعتی (سانتریفیوژ و اکسیل) انواع هود آشپزخانه صنعتی (استیل و گالوانیزه)، اجرای سقف شیروانی( آبرو نما دامپا) ، شوتینگ زباله، خم کاری، برشکاری و نورد کاری با دستگاه های بسیار مدرن با تکنولوژی به روز برای تامین نیازهای سرمایش و گرمایش، تهویه مطبوع و انتقال هوا می باشد. سیستم تهویه مطبوع که یکی از اهداف کانال سازی صنعتی می باشد، در معنای عام به سرمایش در تابستان و گرمایش در زمستان اتلاق می شود که توسط عوامل مختلفی اجرا می گردد.

کانال سازی صنعتی زمانی اهمیت پیدا می کند که جریان گرمایش و سرمایش موردنظر به وسیله سیستم های تولید هوای مطلوب مانند چیلر، هواساز و غیره هوای موردنظر را با توجه به موارد در نظر گرفته شده برای فضا مورد کاربری تهیه کرده و در این مرحله به عنصری انتقال دهنده برای این منظور نیاز پیدا خواهند کرد. کانال سازی ، قیمت کانال سازی ، اجرای کانال سازی ، کانال ساز ، دریچه سازی ، قیمت دریچه سازی ، کانال سازی خانگی ، کانال سازی صنعتی ، کانال سازی ساختمان ، کانال کشی ، کانال کشی کولر ، هواکش صنعتی ، هواکش های صنعتی ، کانال گرد ، کانال اسپیرال ، کانال چهار گوش ، لوله فلکسی ، لوله عایق ، دریچه کولر ، دریچه تنظیم هوا ، شوتینگ زباله ، اجرای شوتینگ زباله ، مجری شوتینگ زباله ، دودکش آشپزخانه ، دودکش رستوران ، لوور هوا رسان ، لوور هوا رسان پشت بام ، دریچه داکت اسپیلیت ، دریچه دهش ، دریچه مکش ، دریچه دهش و مکش هوا ، دریچه دسترسی فنکوئل ، دریچه گریل ، دریچه هوارسان ، لور هوارسان ، لوور هوارسان ، شوت زباله ، دریچه اسلات ، دمپر ، کلاهک دمپر ، کلاهک پشت بام شومینه ای ، لوله خرطومی هوا ، لوله فلکسیبل هوا ، انتقال هوا ، لوله انتقال هوا ، هود صنعتی ، ساخت هود صنعتی ، فایر دمپر ، اجرای فایر دمپر ، دمپر بین کانالی ، دریچه بازدید ، سیستم تفکیک زباله ، دریچه خطی ، کانال از پیش عایق ، اتصالات کانال سازی ، دریچه رفت ، دریچه سقفی ، دریچه آرمسترانگکانال سازی امری لازم و ضروری در جهت تبادل و هدایت هوای سرد و گرم در داخل ساختمان ها ، اماکن عمومی ، کارخانجات و آشپرخانه های صنعتی با استفاده از ورق های آلومینیومی و گالوانیزه است.

دیدگاهتان را بنویسید