کانال سازی حسینی/کانال کولر

سعی شود هوای ورودی از دریچه کولر به اطاق از بالاترین نقطه و تقریباً نزدیک به سقف و در امتداد طول اطاق وارد بنا شود. هر کولر و همچنین نصب دریچه کولر آن را را میتوان در بالای در ورودی، روی سقف و یا در فضای آزاد نصب کرد. باا اینکه تابش آفتاب روی کولر و تا 4 متر از طول کانال تا اندازه ای بی اثر است، اما بهتر است کانال کولر را در محلی که سایه است، نصب کنید. پارامترهایی از جمله نصب کانال کولر جدید، میزان تعمیرات در کانال کولر و یا میزان اصلاح خرابیهای دریچه کولر بر روی قیمت کانال کشی کولر موثر است. قبل از شروع به کانال سازی بهتر است محیط توسط یک کارشناس مورد بازدید قرار گرفته و نوع کانال کشی مورد نیاز توسط وی تشخیص داده شود و بعد از آن محیط را جهت تهیه شابلون و نقشه کار اندازه گیری می کنند علاوه بر آن محاسبه ابعاد زمانی لازم می شود که طراح بخواهد برای مثال یک مقدار هوا را در داخل کانال ها جابه جا کند که در این صورت نیاز به دانستن ابعاد دقیق کانال ها دارد و همچنین ممکن است بخواهد یک کانال مستطیل شکل را جایگزین یک کانال دایره ای کند که در این صورت مشخص است که اندازه کانال چهار گوش باید به اندازه قطر کانال گرد سابق باشد که این مساله مستلزم دانستن اندازه دقیق کانال دایره ای سابق است .

بر اساس نوع و طراحی ساختمان، طرحی از کانال کشی را آماده می کنند. به متراژ آن بستگی دارد؛ زیرا هزینه کانال کولر بر اساس میزان متراژ آن بر حسب متر مربع حساب میشود. به شرایط انجام کار بستگی دارد؛ اینکه کولر شما در کجا قرار دارد، در بالکن یا در پشت بام. مخصوصا در شهرهای بزرگ و پرجمعیت یا به اصطلاح کلان شهرها سر و صدا و بوق و دود آنقدری هست که دیگر اجازه داشته باشیم صدای اضافی در کانال کولر را خفه کنیم! لوازم مورد به کار گیری در کانال سازی کولر در پیشبرد کانال کشی کولر در ساختمان ها زیاد موثر هستند . البته متخصصان و افراد حرفه ای در این زمینه به خوبی به این نکات توجه و آگاهی لازم را دارند و می توانند به بهترین شکل ممکن اقدام به اجرای کانالسازی مورد نظر شما داشته باشند. امروزه شما می توانید شرکت های خدماتی بسیار متعددی را در کشورمان مشاهده کنید که هر یک از آنها به دنبال ارائه خدمات فوق العاده ای در زمینه کانالسازی هستند و افراد می توانند با توجه به نیاز خود به این حرفه، با یکی از معتبرترین این شرکت ها در تماس باشند و راهنمایی های مورد نظر خود را دریافت کنند.

شما نیز می توانید قبل از اینکه با همکاران ما در تماس باشید، بهتر است در خصوص مزیت های استفاده از کانالسازی یک سری از اطلاعات را به دست آورید. یکی دیگر از بهترین انواع کانال های مورد استفاده در کانالسازی را، کانال های انعطاف پذیر شکل داده است. در اجرای کانال سازی بایستی از بهترین و مناسب ترین انواع کانال ها استفاده کرد تا بتوان سیستم تهویه هوای مطبوع مورد نیاز خود را در اختیار داشت. در ساختمان ها یا مراکز صنعتی و غیره بسته به نوع کاربرد آن کانال سازی های مختلفی وجود دارد بدین صورت که از کانال در ساختمان ها و مراکز صنعتی جهت هدایت هوا به محل های خاص تعبیه شده در ساختمان استفاده می شود. از این نوع کانال ها در مواقعی که محدودیت فضا وجود دارد و امکان نصب کانال های چهار گوش موجود نمی باشد استفاده می شود . این نوع از کانال ها از جنس ورقه های سیاه آهنی بوده و به دلیل هزینه بسیار بالای خرید و نصب و وزن بالا محبوبیت زیادی ندارد . نصب دریچه کولر را باید در هوای آزادی که صد در صد هوای تازه و تا حدی خشک باشد، نصب نمایید.

برای کانال کشی کولر منازل کانال های چهار گوش قیمت مناسبی دارند. شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که با وجود روشن بودن کولر حتی با درجه بالا بازهم هوای مطلوبی را از نظر خنکی و طراوت تجربه نکنید. جالب است بدانید که آیتم های بسیار متعددی وجود دارد که در هزینه های مربوط به مراحل اجرایی کانال سازی تاثیر گذار بوده و شما می توانید با این آیتم ها آشن شده و در نتیجه انتخاب مناسبی را برای نحوه ی اجرای کانال سازی انجام دهید. هر یک از این مراحل نیازمند دقت و توجه بسیار بالایی می باشد که در صورت عدم توجه به این مراحل، ممکن است اتفاق های ناگواری به وجود آید. نحوه طراحی در این سبک به این شکل است که بعد از هر دریچه کولر ، فشار سرعتی بایستی به فشار استاتیک تبدیل شود تا در طول کانال ،میزان افت فشار استاتیک در همه ی دریچه ها یکسان گردد .

دیدگاهتان را بنویسید