کانال سازی، کانال سازی صنعتی با بهره مندی از تخصص و تجربه 16 ساله |

زانویی ها: زانویی ها در کانال ساختمان نقش تغییر جهت هوا را به عهده دارند تا تغییر جهت به آهستگی انجام شود و کارایی کانال را بالا ببرد. ورق های گالوانیزه در این زمینه دوام زیادی دارند. این نوع از کانال ها از جنس فوم پلی اورتان با ضخامت یک الی سه سانتی متر ساخته شده که با استفاده از ورق آلومینیومی پوشش داده شده است . انتخاب کانال کولر مناسب، نداشتن پیچ و خمهای تند و به کار بردن حداقل زانوییها و ورق آهن مناسب نیز دقت لازم به کار برده شود. در تهویه مطبوع بیشتر کار برای محیط های مسکونی و اداری و فراهم آوردن آسایش انجام می پذیرد. برای استفاده از تجهیزاتی مانند اسپیلت، کولر آبی یا گازی، داکت اسپیلت ها، چیلر و مینی چیلرها، هواساز و غیره ساخت کانال کولر و کانال سازی کولر لازمه فراهم شدن تهویه مطبوع می باشد. ساخت کانال کولر در این مجموعه توسط افراد متخصص انجام می شود. هزینه کانال سازی کولر اگر شامل کندن سقف نباشد و صرفا ساخت و قیمت کانال هوا مد نظر باشد، بدین ترتیب مبلغ ثابتی را در متراژ فضا ضرب می کنند و قیمت ساخت کانال کولر به دست می آید . تیغه های تغییر جهت نیز دارای دو نوع می باشند: تیغه های تک جداره که دارای کمتری افت دینامیکی می باشند و نوع دیگر تیغه های دو جداره هستند که به دلیل ویژگی دو جداره بودن آن ها، قیمت کانال صنعتی را بالا می برند.

عوامل موثر در قیمت کانال کولر چیست؟ در محیط های صنعتی علاوه بر تهویه مطبوع باید تهویه صنعتی نیز انجام پذیرد بنابراین در بحث کانال کشی صنعتی باید سلامت کارکنان محیط و آسایش آن ها مورد نظر مهندس طراح قرار بگیرد تا آلودگی های محیطی از کارکنان دور شوند. در مراحل بعدی شبکه کانال زیر زمین محاسبه شده و کانال هوای رفت و دریچه های توزیع هوای مورد نیاز در طبقه اول مشخص می شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراحل اجرایی و مزیت های استفاده از کانال سازی در ساختمان خود، مقاله ما را تا انتها مورد بررسی قرار دهید و جالب ترین اطلاعات را در این زمینه به دست آورید. کانال فلکسیبل: این نوع کانال عاری از معایب ذکر شده در کانال گالوانیزه می باشد به همین دلیل مورد استفاده فراوان قرار گرفته است. همچنین این نوع کانال از پیش عایق شده است و این مزیتی نسبت به کانال گالوانیزه محسوب می شود. کانال سازی شامل تولید دریچه های تنظیم هوا ، دریچه کولر ، اجرای شوتینگ زباله ، کانال کشی کولر ، کانال سازی صنعتی ، هواکش های صنعتی ، کانال های گرد و اسپیرال و چهار گوش و لوله های فلکسی و عایق می شود.

برای انجام امر کانال کشی صنعتی و ساختمانی در سیستم تهویه باید بر اساس دستورالعمل های مرتبط با افت فشار، سرعت و … برای انجام امر عایق کاری بدون دردسر، می توان از کانال های عایق از پیش ساخته شده استفاده نمود. کانال فنولیک، پلی اورتان و الاستومری برخی از کانال های پیش عایق می باشند. که بخش وسیعی از این سیستم را شامل می شود و ابعاد گسترده ای در بر می گیرد شامل پارمترهای بسیار مهمی مانند تجهیزات انتقال هوا، دریچه ها و دمپرها و موارد بسیار دیگری را شامل می شود که در این مقاله به توصیف و بیان مشخصات فنی آن ها مختصرا می پردازیم. ابعاد و وزن مربوط به این کانال ها بسیار متفاوت بوده و شما می توانید با توجه به بودجه ی در اختیار خود، اقدامات مربوط به استفاده از این محصولات را انجام دهید. زانویی قائم: در این زانویی برای ایجاد تغییر جهت آهسته از تیغه های تغییر جهت استفاده می شود. بسته به شعاع این نوع زانویی ها تغییر جهت و حرکت ملایم هوا به تدریج انجام می گیرد. کانال کشی در فضاها، مکان ها و ساختمان های مختلف بسته به نوع کاربری دارای اشکال متفاوتی می باشد. ساختمان های بزرگتر به باد بیشتری نیاز دارند.

البته متخصصان و افراد حرفه ای در این زمینه به خوبی به این نکات توجه و آگاهی لازم را دارند و می توانند به بهترین شکل ممکن اقدام به اجرای کانالسازی مورد نظر شما داشته باشند. همچنین شما می توانید قبل از اینکه کار خود را به دست همکاران ما بسپارید، ویدیو های مربوط به نحوه ی اجرای کانالسازی را مورد مشاهده قرار دهید. اما تهویه صنعتی برای محیط های صنعتی ورقیق کردن هوای آلوده و خارج کردن آلودگی ها به کار می رود. عایق کاری کانال در هنگام کانال کشی: همانطور که گفتیم عایق کاری باعث می شود که از خارج شدن هوا به بیرون جلوگیری شود و در مصرف انرژی صرفه جویی شود. هر چه سرعت باد بیشتر باید به عایق کاری و کانال کشی نیز بیشتر توجه نمود. کانال فلکسیبل که در کانال کشی ساختمان مورد استفاده است می تواند به صورت های متفاوت مثلا با سطح مقطع گرد و یا مستطیل باشد که هر کدام از این شکل ها ویژگی و مزیت خود را به همراه دارند. در صورتی که به هر دلیلی مجبور هستید به تنهایی یک نردبان را به صورت افقی حمل کنید. حتی در یک برند نیز اندازه های کولر در میزان وزیدن باد تاثیر می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید