کارگاه تولیدی و صنعتی نیکوکار

در فرایند کانال سازی بایستی یک سری از مهمترین محاسبات را با دقت انجام داد تا بتوان جریان هوای مورد نیاز را به بهترین شکل ممکن در ساختمان به جریان انداخت. لوازم کانال سازی برای سهولت در انجام کارهای متخصصین کانال سازی و همینطور بالا بردن کیفیت اجرای کانال سازی کولر اختراع گردیده اند . کانال کشی کولر را باید بر اساس سرعت باد انجام داد. بر اساس سرعت ابتدایی در کانال رفت سیستم های کانال سازی صنعتی در انتقال هوا را می توان به تهویه مطبوع خانگی و ساختمان های صنعتی دسته بندی کرد و همچنین سرعت موردنظر در کانال برگشت سیستم کانال سازی صنعتی را برای ساختمان های معمولی و صنعتی کم در نظر می گیرند. کانال سازی ، قیمت کانال سازی ، اجرای کانال سازی ، کانال ساز ، دریچه سازی ، قیمت دریچه سازی ، کانال سازی خانگی ، کانال سازی صنعتی ، کانال سازی ساختمان ، کانال کشی ، کانال کشی کولر ، هواکش صنعتی ، هواکش های صنعتی ، کانال گرد ، کانال اسپیرال ، کانال چهار گوش ، لوله فلکسی ، لوله عایق ، دریچه کولر ، دریچه تنظیم هوا ، شوتینگ زباله ، اجرای شوتینگ زباله ، مجری شوتینگ زباله ، دودکش آشپزخانه ، دودکش رستوران ، لوور هوا رسان ، لوور هوا رسان پشت بام ، دریچه داکت اسپیلیت ، دریچه دهش ، دریچه مکش ، دریچه دهش و مکش هوا ، دریچه دسترسی فنکوئل ، دریچه گریل ، دریچه هوارسان ، لور هوارسان ، لوور هوارسان ، شوت زباله ، دریچه اسلات ، دمپر ، کلاهک دمپر ، کلاهک پشت بام شومینه ای ، لوله خرطومی هوا ، لوله فلکسیبل هوا ، انتقال هوا ، لوله انتقال هوا ، هود صنعتی ، ساخت هود صنعتی ، فایر دمپر ، اجرای فایر دمپر ، دمپر بین کانالی ، دریچه بازدید ، سیستم تفکیک زباله ، دریچه خطی ، کانال از پیش عایق ، اتصالات کانال سازی ، دریچه رفت ، دریچه سقفی ، دریچه آرمسترانگکانال سازی امری لازم و ضروری در جهت تبادل و هدایت هوای سرد و گرم در داخل ساختمان ها ، اماکن عمومی ، کارخانجات و آشپرخانه های صنعتی با استفاده از ورق های آلومینیومی و گالوانیزه است.

کانال سازی شامل تولید دریچه های تنظیم هوا ، دریچه کولر ، اجرای شوتینگ زباله ، کانال کشی کولر ، کانال سازی صنعتی ، هواکش های صنعتی ، کانال های گرد و اسپیرال و چهار گوش و لوله های فلکسی و عایق می شود. کانال سازی رشته ای مرتبط برای ایجاد کانال برای انواع مراکز مختلف میگردد که شامل : ساخت کانال های بیمارستانی ساخت و نصب کانال های مراکز صنعتی ساخت ،ساخت و نصب کانال های برجها ، ساخت و نصب انواع دریچه های تنظیم هوا .میباشد . کانال ها به صورت توکار در ساختمان نصب می شوند و در ظاهر تنها دریچه کولر آبی دیده می شود. بدین منظور با استفاده از یک آچار پیچ گوشتی یا ابزاری مشابه با آن بخشی از شیار کانال را باز نمایید به طوری که تیغه قیچی گرد بر به آن وارد شود و سپس لبه کانال را به اندازه تقریبی 3/8 اینچ ببرید. در حقیقت حداقل شیاری که میتوان با استفاده از ابزارهای خم کاری در لبه ورق ها ایجاد نمود تنها 3/8 اینچ عمق دارد. شیاری به این عمق در اتصلات روکار معمولا برای صاف کردن پیچ خوردگی کانال کافی است. با این حساب باید حواستان باشد که اگر قرار است در قسمتی از ساختمان دریچه نصب کنید، باید کانال کولر را به آن بخش منشعب نمایید.

حتا اگر صرفا از دید مادری نیز به قضیه نگاه کنید شما تنها چند دقیقه وقت صرف می کنید تا نردبان خود را از محل مورد نظر بردارید. هر چند که اگر لبه های کانالی که تاب برداشته است فاصله آزادی به اندازه ½ اینچ یا بیشتر برای اتصال نبشی های اتصال در نظر گرفته شده باشد، پیش از نصب کانال در محل مورد نظر ابتدا باید لبه های آن را برش زده و سپس ان را خم کنید. در این صورت هزینه کانال کشی تهویه هوا و هزینه نصب دریچه کولر با در نظر گرفتن هزینه تعمیرات و گچ کاری و رنگ و نقاشی، بیشتر هم می شود. این تاب خوردگی را می توان پس از نصب کانال و اتصال بست های آن برطرف نمود، به شرط آن که اتصلات روکار مورد استفاده در کانال به اندازه کافی جای بازی داشته باشند و یا حداقل شیار مورد نیاز برای قرار گرفتن ابزارهای تاشو را تامین کنند. پس از قرار گرفتن مقطع کانال در محل مورد نظر و نصب آویزها و بست های مربوط به آن ، انتهای کانال را در جهتی که تاب خوردگی کانال برطرف شود بپیچانید.

بهترین روش برای حمل نردبان های بلند آن است که آن ها را به صورت افقی و با کمک یک فردی دیگر حمل کنید. کانال های استفاده شده در مراحل اجرایی کانال سازی، بر اساس جنس نیز بسیار متفاوت هستند و شما می توانید اطلاعات بسیار دقیقی را در خصوص انواع کانال ها به دست آورده و از این طریق بهترین و مناسب ترین آنها را در سیستم اجرایی کانالسازی ساختمان خود استفاده کنید. کانال های گرد به کار رفته در سیستم کانال سازی صنعتی اجرای سختی را دارا می باشند و تبدیل و اجرای اتصالات آن ها نیز با سختی همراه است که از معایب آن ها می باشد. در هنگام حمل نردبان به سیم های برق و سایر موانعی که ممکن است در سر راه شما باشد توجه داشته باشید. کانال سازی با استفاده از کانال های گرد، یکی از بهترین اقداماتی می باشد که شما می توانید آن را در ساختمان خود نیز پیاده کنید. این گونه کانال نیز از جمله کانال های فلکسیبل می باشد که به دلیل قابلیت انعطاف پذیری خود از محبوبیت بالایی در کانال سازی صنعتی برخوردار است. از جمله معایب آن عایق کاری کانال گالوانیزه پس از ساخت می باشد که از جمله معایب آن برشمرده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید