صنعت تهویه سبلان تماس ۰۹۱۲۶۳۹۲۱۹۹

رعایت استاندارد به دلیل این است که عمدتا کانال ها زیر سقف کاذب قرار می گیرند و چون دیده نمی شوند از اهمیت بالایی برخوردار است و نیازمند این امر هست که به هنگام طراحی ساخت و نصب کانال باید از مشاورهای مجرب استفاده کرد تا بیشترین دقت را در کار انجام مبذول دارند تا شما از لحاظ مالی و زمانی متضرر نشوید. عایق کاری فرآیندی در اجرای کانال کشی ساختمان است که شامل نصب دریچه ها، اتصال کانال ها به یکدیگر و موارد دیگر می باشد. همچنین در مواقعی که در دهانه تیر های عرضی ساختمان مسیر کانال عبور هوا با سیستم لوله کشی تداخل پیدا می کند نیز می توان از کانال های انعطاف پذیر استفاده کرد. طراحی و اجرای انواع کانال هوا ساز و کانال پیش عایق پلی یورتان و همچنین طراحی و اجرای سیستم شوتینگ زباله و همچنین طراحی و اجرای سیستم دودکش صنعتی اعم از دودکش موتور خانه ،آشپزخانه رستورانها و فست فودها و همچنین طراحی و اجرای سیستم هود صنعتی آشپزخانه رستورانها ، کافی شاپها ، فست فودها و کارخانجات صنعتی و آزمایشگاههای صنعتی و پزشکی و تجاری و همچنین ورقکاری و اجرای فلاشینگ نموده است. شیاری به این عمق در اتصلات روکار معمولا برای صاف کردن پیچ خوردگی کانال کافی است.

انشعابات معمولا به شکل S طراحی می شوند تا به جهت طولانی بودن، افت کمتر هوا را ایجاد کنند. پس از پایان کار نیز دوباره شکاف ایجاد شده را ببندید. بررسی کانال های ساختمان یک امر دشوار است و باید کل ساختمان تخریب شود بنابراین باید از ابتدای کار کانال کشی، این مورد را در نظر گرفت. در هر صورت الزامات کدهای محلی معیار اصلی مجاز یا غیر مجاز بودن استفاده از این کانال ها به شمار می رود. در صورت استفاده از کانال های انعطاف پذیر دفت داشته باشید که حتما کانال را تا مقدار طولی که توسط سازنده تعیین شده است بکشید، زیرا فشرده شدن این کانال ها موجب می شود تا در سطح داخلی آن ها شیارهای بیشتری ایجاد شده و در نتیجه مقاومت بیشتری در مسیر جریان هوا ایجاد گردد. همچنین ایجاد هزینه های اضافی نیز یکی دیگر از ضررهای وارده می باشد. این مدل از کانال ها از وزن بسیار زیادی برخوردار هستند و هزینه های اجرایی آنها نیز بیشتر می باشد. اصول کانال کشی کولر از اهمیت زیادی برخوردارند و اگر به آن ها توجه نکنید، دچار مشکل خواهید شد.

آیا شما هم برای اجرای کانال کولر جدید، نصب دریچه کولر و همچنین کانال سازی کولر تهران و دیگر شهرها، دچار مشکل شدهاید؟ در کانال سازی کولر ورق های گالوانیزه , آلومینیومی و سیاه مورد استفاده ی کانال سازان قرار میگیرند . در حقیقت حداقل شیاری که میتوان با استفاده از ابزارهای خم کاری در لبه ورق ها ایجاد نمود تنها 3/8 اینچ عمق دارد. اگر کانال سازی اصولی انجام شود هوای ایجاد شده بدون هیچ نشتی وارد ساختمان شده و سیستم تهویه خوبی را ایجاد می کند. یک کانال سازی خوب کانالی است که بدون هیچ درز و شکافی باشد. در هر صورت توصیه می کنیم جز در مواردی که هیچ راه حل دیگری وجود ندارد از کانال های انعطاف پذیر استفاده نکنید. نصب کانال کولر، عایق کاری، نصب دریچه کولر و دمپر از مواردی هستند که در پروسه کانال کشی تاسیسات انجام می شود. در چنین مواردی به منظور حل محدودیت های موجود می توان از یک مقطع کوتا کانال انعطاف پذیر استفاده کرد. این نوع کانال ها در ردیف کانال های چهارگوش قرار می گیرند و به دلیل جدید بودن اطلاعات زیادی در رابطه با مزایای خاص و یا معایب آن در دست نیست. برای تخلیه هوای گرم موتورخانه ها یا در هودهای صنعتی و در کانال سازی دودکش از کانال جوشی استفاده می شود.

✔️ رساندن هوای مناسب از کولرهای آبی، فن کوئل ها و دیگر دستگاه های سرمایشی و گرمایشی یکی از وظایف مهم کانال کولر می باشد. برای کانال کشی باید بهترین موقعیت دریچه ها را پیدا کرد. در این مرحله تمامی شبکه های کانال توکار ساختمان و تمامی شبکه کانال زیر شیروانی و لوله کشی تهویه گاز نوع B انجام می گیرد. در برخی از مناطق به دلیل الزامات آیین نامه ها و کدهای ساختمانی امکان استفاده از کانال های انعطاف پذیر در شبکه کانال سازی ساختمان وجود ندارد. این بدان معنی است که شبکه کانال باید با سوراخ های و دهانه هایی که از قبل ساخته شده است منطبق شود. در ساختمان هایی که فاقد کولر بوده و یا کانال کشی کولر مناسبی ندارد، به سختی می توان تابستان های گرم و خشک را تحمل کرد. کانالسازی بر اساس سرعت هوای پایین: از این مدل سیستم ها در ساختمان هایی استفاده می شود که مسکونی هستند و نیاز به سرعت هوای کمتری دارند. به عنوان مثال همان طور که در شکل نشان داده شده است، در صورتی که استفاده از یک انشعاب 6 اینچی در فضای بین تیرچه ها ضروری باشد و مسیر لوله کشی اب نیز از آن عبور کرده باشد، لازم است تا پس از مشورت با ناظر ساختمان از دو کلاهک مستقیم هوا که به یکدیگر متصل شده اند استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید