انواع روشهای طراحی کانال در کانالسازی

با وجود یک کانال مناسب سیستم تهویه خوبی در ساختمان ایجاد خواهد شد و هوای گرم سریع تر از ساختمان خارج و در عوض هوای خنک به طور یکسان در تمام قسمتهای ساختمان تولید خواهد شد پس با یک کانال سازی و دریچه کولر اصولی از هوای خنک و مطبوع در ساختمان خود لذت ببرید. تجهیزاتی از قبیل اسپلیت ها و داکت اسپلیت ها، چیلر و فن کوئل ها که شامل تجهیزات سرمایشی که در فصول گرما استفاده میشود جهت انتقال برودت به محیط به واسط هایی احتیاج دارد تا بستر عبور هوا را مسیر سازد. ابعاد کانال هوا به مقدار هوای انتقالی که با فوت مکعب در دقیقه اندازه گیری می شود و سرعت هوا که دقیق اندازه گیری می شود بستگی دارد. خداقلی زاده تعریف می کند: «جداره کانال ری شیب تندی دارد و کودک به محض پا گذاشتن به جداره کانال، به داخل آن سقوط کرده است.» بدن کودک با فشار پسابهای داخل کانال از محل حادثه دور میشود و جستجوی والدین وی و کسبه محل برای پیدا کردن او به نتیجه نمیرسد.

به همین خاطر باید در نصب کانال ها دقت داشته باشید. 3 – روش نرخ افت فشار یکسان : دراین روش بعد از هر دریچه سرعت هوا اندای کش کاشه یافته تا میزان نرخ افت فشار در تمام طول مسیر یکسان باقی بماند . شکل و اندازه و مسیر کانال کشی ها با سازه ساختمان و طراحی آن هماهنگ بوده مقطع کانال ممکن است به صورت دایره ای یا مستطیل یا بیضی شکل می باشد. با تقسیم مقدار هوای انتقالی بر سرعت هوا مساحت سطح مقطع کانال بر حسب متر مربع مشخص می شود که با ضرب در عدد 144 سطح مقطع کانال بر حسب این مربع به دست می آید مقدار هوای انتقالی یا همان معلومات توسط کارشناس یا مهندس تاسیسات با توجه به موفقیت مساحت و نوع کاربری یک ساختمان محاسبه می شود. ورق بیکیفت و یا نازکتر از حدود ۰.۴ علاوه بر اینکه ماندگاری لازم را ندارد میتواند باعث ایجاد سر و صدا هم بشود. هوا پس از تغییرات دمایی که لازم می باشد ( سرد کردن هوای گرم یا گرم کردن هوای سرد ) ابتدا از کانال رفت خارج شده و وارد محیط می ­شود.

اما تهویه صنعتی برای محیط های صنعتی ورقیق کردن هوای آلوده و خارج کردن آلودگی ها به کار می رود. تا زمانی که یک سیستم کارآمد برای انتقال هوا از کولر به داخل ساختمان وجود نداشته باشد، نمی توانید از کولر استفاده کنید. کانال هایی با سرعت زیاد هوا: این گروه برای مکان هایی استفاده می شودکه تولید صدا مشکلی ایجاد نمی کند. شرکت هوا صنعت آذین پرتو متخصص در تولید انواع تجهیزات هوا اعم از کانال و هدایت کننده های صنعتی، انواع دریچه های کولر، انواع هواکش های صنعتی، عایق کاری، سایلنسر، فلاشینگ، انواع هودهای صنعتی و خانگی و دیگر تجهیزات صنعتی توسط دستگاه های مدرن با تکنولوژی مدرن روز است. در کارخانه ها که تولید صدای جریان هوا در کانال مشکلی ایجاد نمی کند سرعت هوا را 50000cfm انتخاب می کنند. در این وضعیت شما تصور می کنید موتور کولر ایرادی پیدا کرده است و با وجود تعمیراتی که روی آن انجام می دهید، باز هم مشکل رفع نمی شود. آچاره در سال 1398، برای رفع دغدغههای کاربران در خصوص بروز حوادث احتمالی حین کار و برای همراهی بیشتر با نیروهای متخصصی که از طریق آچاره اقدام به ارائه خدمت میکنند، تمامی خدمات خود رو تحت پوشش بیمه قرار داده؛ به این ترتیب، نیروهای متخصص اعزامی به محل، در برابر حوادث احتمالی بیمه هستند و علاوه بر آن، خسارات مالی نیز تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

ضمنا با توجه به وزن سبک ، ضخامت کمتر و مقاوم بودن در برابر شکنندگی جایگزین مناسبی برای لوله های دودکش سیمانی در ساختمانها میباشد به طوریکه مورد تایید سازمان نظام مهندسی ساختمان قرار گرفته است. کانال ساز کولر، کانال ها را از نظر جنس به انواع مختلف گالوانیزه، پیش عایق، فلکسیبل یاهمان خرطومی، سلولزی و پلاستیکی دسته بندی می کند، که از میان جنس های مختلف آن میتوان کانال کولر پلاستیکی را به واسطه وزن سبک و کارایی بهتر از دیگر متریالهای کانالسازی ارجحیت داد.باید بدانید که این نوع پلاستیکی برای دماهای بالا کاربردی ندارند و برای وسایل سرمایشی و هوادهی از آنها استفاده می شود. افت فشار در کل سیستم نیز معال افت فاش رد ارخری و دورترین درچه نسب به نفن محاسبه می گردد . 2 – روش بازیافت فشار استاتیک : در این روش بعد از هر دریچه فشار سرعتی به فشار استاتیک تبدیل می شود تا میزان فاقت فشار استاتیک تبدیل میود تا میران افت فشار در تمام دریچه ها یکسان شود . از ویژگی های این کانال می توان به انعطاف پذیری و قابلیت ارتجاع بالای این نوع کانال اشاره نمود. کانال کشی مجرای عبور، انتقال هود در جهت هدایت هوای دستگاه های تهویه مطبوع ( هواساز )، ایرواشر، فن کویل، کولر آبی، هواکش مورد استفاده قرا می گیرد که کانال هدایت هوا به دو نوع گرد و چهار گوش معمولا با ورق گالوانیزه طراحی و اجرا می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید