انواع روشهای طراحی کانال در کانالسازی

وی افزود: آب منطقهای تهران برای ایمن سازی کانال آب ری – ورامین به عنوان متولی اصلی باید طرح فنی، اجرایی و تایید شده ارائه دهد که ظرف روزهای گذشته سه پیشنهاد به فرمانداری ارسال شد. اگرچه به این نکته بسیار مهم نیز می بایست توجه کرد که کلیه اقدامات باید با طرح فنی تایید شده توسط آب منطقه ای تهران انجام شود و فرمانداری ری صرفاً جهت تأمین بخشی از هزینه مالی اجرای طرح می تواند مشارکت داشته باشند. این در شرایطی است که کلیه اقدامات باید با طرح فنی تایید شده توسط آب منطقهای تهران انجام شود و فرمانداری ری صرفاً جهت تأمین بخشی از هزینه مالی اجرای طرح می تواند مشارکت داشته باشد. تاکنون برای ایمن سازی این کانال جلسات متعدد و پیگیریهای بسیاری انجام شده است. توکلی کجانی با اشاره به جلسات متعدد و پیگیریهای انجام گرفته گفت: دی ماه گذشته در آخرین جلسهای که در رابطه با پیگیری این موضوع با حضور مسؤولان مربوطه در فرمانداری ری تشکیل شد، مقرر گردید شرکت آب منطقهای تهران طرح پیشنهادی خود را ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی اقراریان در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به گزارش شربیانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بروز حادثه تلخ غرق شدن کودک ۶ ساله در کانال آب ری در محدوده عباس آباد گفت: روز چهارشنبه به همراه شهردار منطقه ۲۰ و دادستان در محل وقوع این حادثه حاضر شدیم و با توجه به این که این محدوده در حریم و خارج از محدوده شهرداری تهران است با دو مشکل مواجه هستیم. وی تاکید کرد: در بازدید از شهر ری موضوعی که باید مورد توجه قرار می گرفت سکونت و تردد شهروندان زیر دکل های فشار قوی است که این موضوع در دو منطقه ۱۶ و ۲۰ مشاهده می شود. در چنین شرایطی به جز کور کردن دهانه های موجود و ایجاد دهانه های جدید در داخل ساختمان هیچ راه دیگری برای تغییر محل دریچه های هوا وجود نخواهد داشت. نردبان های چوبی را هرگز رنگ نکنید چرا که این کار تنها شکاف ها و ترک های احتمالی ایجاد شده در نردبان را از دید شما پنهان می کند و در عمل تاثیر دیگری ندارد. یکی از مهمترین و پرکاربردی ترین صنایع امروزی را صنعت کانال سازی کانالسازی شکل داده است که حوزه های فعالیت این صنعت را گردش هوا و تهویه مطبوع در ساختمان های صنعتی و مسکونی شامل می شود.

کانال سازی نیازمند طی کردن یک سری از مهمترین و اصلی ترین مراحل می باشد که افراد مجرب و حرفه ای در این زمینه، به هر یک از مراحل مربوط به اجرای کانالسازی آگاه هستند و می توانند با طی کردن این مراحل، بهترین و بی نظیرترین کانال کشی را برای شما به ارمغان آورند. از پرکاربردترین و بی نظیرترین کانال های مورد استفاده در سیستم اجرای کانالسازی می توان به کانال های فلزی اشاره کرد که می توان جریان ورود و خروج هوا را به راحتی انجام داده و شما نیز از بهترین سیستم تهویه هوای مطبوع استفاده کنید. ساختمان های بزرگتر به باد بیشتری نیاز دارند. نقش کانال کولر در کیفیت باد کولر، سرعت و فشار باد بسیار موثر است. در مواردی مشاهده شده که برخی از دریچه ها در جای نامناسبی از سقف کاذب قرار گرفته اند و مانع ورود باد شده و یا جلوی سرعت جریان باد را مسدود می کنند و موجب افت فشار هوا می شوند. بی تردید مساله حریم شهر تهران را با جدیت دنبال خواهیم کرد. کانال سازی بر اساس سرعت هوای بالا: برخی از صنایع نیازمند هوایی با سرعت بسیار بالا هستند که بتوانند نیازهای خود را رفع کنند که از مهمترین این صنایع می توان به کارخانجات اشاره کرد.

دی ماه گذشته در آخرین جلسهای که در رابطه با پیگیری این موضوع با حضور مسؤولان مربوطه در فرمانداری ری تشکیل شد، مقرر شد شرکت آب منطقهای تهران طرح پیشنهادی خود را ارائه دهد. فرمانداری ری همواره آمادگی خود جهت تأمین اعتبار بخشی از اجرای طرح در محدوده عباس آباد و خاورشهر را بدلیل اینکه وزارت نیرو در بیش از چند دهه اعتبار لازم را تامین نکرده اعلام نموده، اما متأسفانه آب منطقه ای طرح مصوب اجرایی را ارائه نکرده است. با توجه به مسئولیتی که شورای شهر تهران نسبت به سلامت شهروندان دارد ضروری است شهردار تهران با توجه به حضور در هیات دولت این دو موضوع را از وزرای نیرو و بهداشت پیگیری کند. ولی در صورتی که حادثه ای برای شما پیش بیاید، دست، پا یا کمر شما آسیب ببیند، حتا ممکن است مجبور باشید صدها هزار دلار را برای معالجه خود خرج کنید. حسین توکلی در گفتوگو با ایسنا، در تشریح روند ایمن سازی کانال آب ری-ورامین درپی حادثه سقوط منجر به فوت کودک ۶ساله به کانال انتقال آب در پنجم اسفندماه گفت: دستگاهها بر اساس مسؤولیتی که دارند باید در این حادثه پاسخگو باشند، هر شخص و دستگاهی که نسبت به ایمن سازی این مسیر و به خطر انداختن جان انسانها کوتاهی کرده است باید پاسخگوی عملکرد خود باشد که با ورود مدعی العموم به این پرونده به زودی مقصرین اصلی و افرادی که ترک فعل داشتهاند مشخص خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید